Ρεάλ: Πέρασε σαν σίφουνας από τη Γρανάδα (4-1), συνεχίζει να κυνηγάει την Ατλέτικο

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν την... πάτησε σαν την Μπαρτσελόνα κόντρα στη Γρανάδα, αλλά με πολύ σοβαρή εμφάνιση, πέρασε σαν «αέρας» με 4-1 απ' το «Λος Κάρμενες», στο τελευταίο ματς της 36ης αγωνιστικής.Οι Μαδριλένοι ανέβηκαν στη 2η θέση και στο -2 απ' την Ατλέτικο Μαδρίτης (προσπερνώντας την Μπαρτσελόνα) και πάει πλέον για την τελική «μάχη» τίτλου με τους «ροχιμπλάνκος», στις δύο τελευταίες Κυριακές της εφετινής LaLiga.Οι «μερένχες»πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα δύοτερμάτων απ' τα γκολ των Μόντριτς καιΡοντρίγο και μολονότι η Γρανάδα μείωσεστο 71' με τον Μολίνα, δεν... αγχώθηκειδιαίτερα, καθότι βρήκε άλλα δύο τέρματασε δύο λεπτά απ' τους Οντριοθόλα καιΜπενζεμά και ...

Σε αναζήτηση προπονητή συνεχίζει να βρίσκεται η Τότεναμ.

protothema

Ήταν με την πλάτη στον τοίχο πριν το ματς οι Σίξερς, ωστόσο έδειξαν ψυχραιμία και κατάφεραν να επικρατήσουν

protothema

Την σημαντικότερη νίκη της ιστορίας τους πέτυχαν οι Κλίπερς, οι οποίοι επέστρεψαν από το -25 στο Game 6 με

protothema

Την προηγούμενη αγωνιστική η εθνική Αργεντινής τα βρήκε σκούρα στην πρεμιέρα, κόντρα στη Χιλή (1-1).

protothema

Λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης της ανάμεσα σε Αγγλία και Σκωτία στο Wembley, οι οπαδοί και των δύο ομ

protothema

Η υποτονική Αγγλία δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Σκωτίας για τη δεύτερη αγωνιστική του τέταρτου ομίλου του EURO 2021, με το παιχνίδι να λήγει ισόπαλο (0-0).

iefimerida

Σοβαρό πλήγμα για την Εθνική Ελλάδος μπάσκετ ενόψει του προολυμπιακού τουρνουά καθώς θα απουσιάσει ο Γιώργος Πρίντεζης.