Προκριματικά Μουντομπάσκετ: «Θύμα» έκπληξης στη πρεμιέρα η Εθνική, ήττα 78-69 από τη Μεγάλη Βρετανία

Η εθνική βρήκε μία «διψασμένη» Μεγάλη Βρετανία, στο Νιούκαστλ, με αποτέλεσμα τη δυσάρεστη έκπληξη (78-69) στην πρεμιέρα των υποχρεώσεών της για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2023. Οι παίκτες του Σάββα Καμπερίδη είχαν προηγηθεί με +15 (33-48) στο 22ο λεπτό, αλλά έκτοτε έπαψαν να παίζουν άμυνα και έπαθαν “ black out” στην επίθεση. Με τα διαδοχικά τρίποντα του πρώην παίκτη των Κύμης, Χολαργού και Ηρακλή Τέντι Οκερέαφορ (19π. με 4/4 τρίποντα), οι Βρετανοί γέμισαν αυτοπεποίθηση και τα έδινα όλα και στα δύο μισά του παρκέ. Οι Έλληνες διεθνείς επιδόθηκαν σε… διαγωνισμό μακρινών σουτ, ήταν άστοχοι, αδυνατούσαν να βάλουν την μπάλα ...

Την τελευταία του πνοή σε ηλικία 32 ετών άφησε σήμερα (5/12) ο Στέφαν Γέλοβατς.

iefimerida

Η εποχή Ράνγκνικ στη Γιουνάιτεντ ξεκίνησε με δύσκολη εντός έδρας νίκη επί της Κρίσταλ Παλας με ένα καταπληκ

protothema

Η ουραγός του πρωταθλήματος του Βελγίου, Μπέερσχοτ γνώρισε ακόμα μια ήττα, καθώς έχασε στην έδρα της στο το

protothema

Formula 1: Ο Λιουίς Χάμιλτον, έπειτα από έναν συγκλονιστικό αγώνα, ο οποίος είχε δύο κόκκινες σημαίες, πήρε τη νίκη στο Grand Prix της Σαουδικής Αραβίας κι έπιασε τον Μαξ Φερστάπεν στην πρώτη θέση

newsbomb

Σε ένα από τα πλέον επεισοδιακά γκραν πρι των τελευταίων χρόνων, στη Formula 1, ο Λιούις Χάμιλτον πήρε τη νίκη στη Σαουδική Αραβία.

iefimerida

Μια εξαιρετική, για τον Άρη, εβδομάδα, ολοκληρώθηκε μετά τη νίκη 1-0 των «κιτρινόμαυρων» επί του Αστέρα Τρίπολης. Το μοναδικό γκολ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» σημείωσε ο Μπρούνο Γκάμα στο 41ο λεπτό, σε αναμέτρηση για τη 12η αγωνιστική της Super League.