Πόλο: «Ασημένιες» οι νεάνιδες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα -Ηττήθηκαν από τις ΗΠΑ στον τελικό με 10-8

Στις λεπτομέρειες έχασε τον παγκόσμιο τίτλο η εθνική πόλο νεανίδων.Ηττήθηκε 10-8 από τις ΗΠΑ, στον τελικό του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος U18 του Βελιγραδίου. Το συγκρότημα της Ευτυχίας Καραγιάννη θα επιστρέψει από τη σερβική πρωτεύουσα με το ασημένιο μετάλλιο, το τρίτο για το ελληνικό πόλο στη σύντομη ιστορία του θεσμού (πέντε διοργανώσεις έχουν γίνει συνολικά), με το χρυσό του 2012 στο Περθ και το χάλκινο του 2018, πάλι στο Βελιγράδι.ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΗ ελληνική ομάδα έδειξε «μαγκωμένη» στο ξεκίνημα του τελικού και κάποια συνεχόμενα προσωπικά λάθη, σε άμυνα και επίθεση, επέτρεψαν στις Αμερικανίδες να πάρουν προβάδισμα με 4-1 και 5-2 ...

Ο Ολυμπιακός έπαιξε τρομερό για την εποχή, μπάσκετ και με τη νίκη του επί του Προμηθέα  προκρίθηκε στον τελικό του Super Cup όπου και θα αντιμετωπίσει αύριο τον Παναθηναϊκό.

protothema

Ολοκλήρωσαν οι ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού την προετοιμασία τους ενόψει του αυριανού (2/10, 21:30) ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής της Super League.

iefimerida

Η Λαμία επικράτησε του Λεβαδειακού με σκορ 1-0 στο «Αθανάσιος Διάκος», στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Super League.

iefimerida

Η Ατλέτικο Μαδρίτης μετά την ήττα της από τη Ρεάλ Μαδρίτης επέστρεψε στις νίκες στη La Liga -  Στη 16η θέση και στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη οι απογοητευτικοί Ανδαλουσιανοί

protothema

Σπουδαίο παιχνίδι από την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο - Κορυφαίος ο Ντιμπάλα και στην 4η θέση οι Ρωμαίοι στη Serie A

protothema

Για πρώτη φορά στην αποστολή του Ολυμπιακού βρίσκεται ο Μαρσέλο αλλά και ο Αλέξανδρος Πασχαλάκης για το ματς με τον Ατρόμητο

protothema

Η Μαρία Σάκκαρη γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ από την Σερίφ, στον τελικό του τουρνουά της Πάρμα.

iefimerida

Μαρία Σάκκαρη: Την ευκαιρία να κατακτήσει τον δεύτερο τίτλο καριέρας της έχασε η Ελληνίδα τενίστρια, η οποία ηττήθηκε 2-0 σετ (7-5, 6-3) από τη Μάγια Σέριφ.