Παγκόσμιο πρωτάθλημα πόλο, Ελλάδα - Ιαπωνία 18-7: Πρώτη νίκη στην Ουγγαρία

Την πρώτη της νίκη στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πόλο της Ουγγαρίας πέτυχε η Ελλάδα.  Η ομάδα του Θοδωρή Βλάχου επικράτησε με 18-7 της Ιαπωνίας στη 2η ημέρα του 4ου ομίλου και είναι στην κορυφή μαζί με την Κροατία η οποία επικράτησε με 13-9 της Γερμανίας.  Η Ελλάδα παίζει το Σάββατο (20:30) με την Γερμανία στην 3η ημέρα και θα περιμένει και το παιχνίδι της Ιαπωνίας με την Κροατία για να μάθει εάν είναι 1η ή 2η στον όμιλο. ...

Η Εθνική ομάδα πόλο κατέκτησε την τρίτη θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που διεξήχθη στη Βουδαπέστη.

iefimerida

Στις όμορφες Σπέτσες, όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος, βρέθηκε ο Γιάννης Δρυμωνάκος προκειμένου να παρακολουθήσει το Spetses Classic Yacht Regatta 2022 και μίλησ

newsbomb

Η Ισπανία επιβεβαίωσε την αγωνιστική ανωτερότητα στο πόλο, που επέδειξε καθ΄όλη τη διάρκεια του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος της Βουδαπέστης.

iefimerida

iefimerida

Ακόμη ένα χρυσό μετάλλιο για την ελληνική κολύμβηση στους Μεσογειακούς Αγώνες του Οράν, αυτή τη φορά από τον Ανδρέα Βαζαίο.

iefimerida

Η Εθνική πόλο των ανδρών κατέκτησε ακόμα ένα μετάλλιο σε μεγάλη διοργάνωση, νικώντας στον μικρό τελικό του

protothema

Το σοκαριστικό ατύχημα του Ζου επισκίασε το Grand Prix της Formula 1 στο Σίλβερστον

newsbomb

Πολύ σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε ο Δημήτρης Μάρκος, κατακτώντας το χρυσό μετάλλιο των 400μ. ελεύθερο στους Μεσογειακούς Αγώνες του Οράν.