Ολυμπιακός: Ο Σουηδός Νίμπεργκ θα «σφυρίξει» τη ρεβάνς με τη Σλόβαν για τον γ' προκριματικό του Europa League

Τον 34χρονο Σουηδό, Γκλεν Νίμπεργκ, όρισε η UEFA διαιτητή στη ρεβάνς του Ολυμπιακού με κόντρα στη Σλόβαν Μπρατισλάβας για τον γ' προκριματικό γύρο του Europa League.Υπενθυμίζεται ότι, ο Ολυμπιακός κοντράρεται με τη σλοβακική ομάδα το βράδυ της προσεχούς Πέμπτης (11/8, 21:30), στο «Národný Futbalový Štadión», στη ρεβάνς του 1-1 στο Καραϊσκάκη.Στο παρελθόν ο Νίμπεργκ έχει συναντηθεί μόλις μία φορά με ελληνική ομάδα, όντας ο «άρχων του αγώνα» ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τη νορβηγική Οντς, στη μεγάλη νίκη των Ηπειρωτών με 3-0, στις 14 Ιουλίου 2016, στον 2ο προκριματικό γύρο του Europa League.Βοηθοί του Σουηδού ρέφερι στο ματς της Μπρατισλάβας ...

Την απόκτηση του διεθνούς Μεξικανού δεξιού μπακ, Χόρχε Σάντσεθ ολοκλήρωσε την χθες Τετάρτη ο Άγιαξ, ανακοινώνοντας την απόκτηση του 24χρονου αμυντικού από την Κλαμπ Αμέρικα.

iefimerida

Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε με 2-0- την Άιντραχτ Φρανκφούρτης, το βράδυ της Τετάρτης και κατέκτησε το Super Cup Ευρώπης.

iefimerida

Ο ελληνικής καταγωγής Αυστραλός νίκησε με ανατροπή 2-1 σετ τον Ρώσο - Επόμενος αντίπαλός του Κύργιου, ένας εκ των Ντιμιτρόφ και Ντε Μινόρ

protothema

Η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε της Άιντραχτ, στον τελικό του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ στο Ελσίνκι, με σκορ 2-0 και κατέκτησε το τρόπαιο για πέμπτη φορά.

iefimerida

Ο Νικ Κύργιος βρίσκεται σε τρομακτική κατάσταση και απέκλεισε με ανατροπή το Νο1 του κόσμου, Ντανίλ Μεντβέντεφ.

newsbomb

Η Τζορτζίνα Ροντρίγκεζ ανέβασε μια φωτογραφία στα social media και... βγήκαν τα κομπιουτεράκια για να υπολογίσουν την αξία των ρούχων της

protothema

Εθνική ομάδα: Η Ελλάδα επικράτησε 3-0 σετ της Κύπρου κι έκανε το «3 στα 3» στα προκριματικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.