Στα υπόψιν κι ο Μπουλούτ για την ΑΕΚ

Δεν είναι απίθανο το όνομα του Τούρκου προπονητή να απασχολήσει την ΑΕΚ, αν προχωρήσει σε αλλαγή προπονητή μετά το τέλος της σεζόν. Η ΑΕΚ δεν μπορεί να αποφύγει την προπονητολογία, παρά το γεγονός πως μπροστά της έχει κρίσιμες αγωνιστικές υποχρεώσεις κι αυτό φυσικά οφείλεται στην αγωνιστική της εικόνα το τελευταίο δίμηνο. Σήμερα (16/4) είχαμε το δημοσίευμα στην Σερβία για επικείμενη συμφωνία με τον Βλάνταν Μιλόγεβιτς, που όμως όπως αποκάλυψε νωρίτερα το SDNA, δεν ισχύει. Ωστόσο ο Βλάνταν Μιλόγεβιτς θα ήταν σίγουρα μέσα στις επιλογές της Ένωσης από την στιγμή που θα αποφάσιζε να αλλάξει σελίδα στον πάγκο και το ίδιο ισχύει και ...

Τελικό χαρακτήρισε έπειτα από την ήττα από τον ΠΑΟΚ (2-1), το προσεχές εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό ο Μουαμέρ Τάνκοβιτς .

sdna

Ο ΠΑΟΚ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει και τρίτο γκολ στο 72ο λεπτό της αναμέτρησης με την ΑΕΚ, όμως το σουτ του Ζίβκοβιτς πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι του Αθανασιάδη.

sdna

Στις δυνάμεις που έχει η ομάδα στάθηκε ο τεχνικός της ΑΕΚ, Μανόλο Χιμένεθ, λέγοντας πως όσο έχουν δυνάμεις δεν είναι κατώτεροι από κανέναν.

sdna

Με διαδοχικές προσποιήσεις ο Κώστας Γαλανόπουλος άδειασε τον Μιχαηλίδη, όμως ο Πασχαλάκης με εκπληκτική επέμβαση κράτησε το 0-0 λίγο πριν την συμπλήρωση του ημιχρόνου στο ΟΑΚΑ.

sdna

Ένα μακρινό σουτ του Καρίμ Ανσαριφάρντ στο 31ο λεπτό κόντραρε πάνω στον Μιχαηλίδη και λίγο έλειψε να ξεγελάσει τον Πασχαλάκη, όμως η μπάλα βρήκε στον ουρανό των διχτύων του και κατέληξε κόρνερ.

sdna

Ο Μανόλο Χιμένεθ μίλησε για το κρίσιμο αποψινό παιχνίδι της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ, έκανε εκ νέου λόγο για άδικο αποκλεισμό στο Κύπελλο, ενώ αναφέρθηκε ξανά στα πολλά προβλήματα τραυματισμών που αντιμετωπίζει η ομάδα του.

sdna

Δεν μπόρεσε να μπει στην αποστολή για το ματς με τον ΠΑΟΚ ο Μάνταλος, αλλά η ΑΕΚ έχασε και τον Μαχαίρα.

sdna

Ο αρχηγός της ΑΕΚ έμεινε εκτός από το κανονικό πρόγραμμα σήμερα(3/5) και είναι πολύ αμφίβολος για το ματς με τον ΠΑΟΚ