Έπαιξε με την φωτιά, αλλά δεν κάηκε η Φρανκφούρτη (vid)

Με γκολ του Γκονζάλο Πασιένσια στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων η Αϊντραχτ έσωσε την ισοπαλία απέναντι στην Αντβέρπ (2-2) και θέλει μία ισοπαλία με την Φενέρ για να κλειδώσει την πρωτιά στον όμιλο του Ολυμπιακού! Για μία ακόμα αγωνιστική η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης μίλησε στο τέλος, αφού χρειάστηκε να δει κατάφατσα την πρώτη της ήττα στους ομίλους από την Αντβέρπ. Παρά το γρήγορο γκολ του Καμάντα, οι Γερμανοί ήταν πολύ χαλαροί στο γήπεδο και λίγο έλειψε να το πληρώσουν. Ο Ναϊνγκολάν έφερε το παιχνίδι στα ίσα (33’, 1-1) και όσο περνούσε η ώρα, οι Βέλγοι γίνονταν όλο και πιο απειλητικοί. Το γκολ του Ντε Λάετ ...

Για επεισόδια στον αγώνα με την Λέστερ κατηγορούνται πέντε οπαδοί της Λέγκια Βαρσοβίας όπως ανακοίνωσε η αγγλική αστυνομία.

sdna

Το παιχνίδι της Λέστερ με τη Λέγκια Βαρσοβίας κηλιδώθηκε από τα σοβαρά επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς της πολωνικής ομάδας και τις αστυνομικές δυνάμεις.

sdna

Ένα τραγικό λάθος από τον Πάνακ δίνει την ευκαιρία για εύκολο γκολ στον Μορέλος που κάνει το 2-0 για την Ρέιντζερς απέναντι στην Σπάρτα Πράγας και φέρνει τους Σκωτσέζους πιο κοντά στην επόμενη φάση.

sdna

Η Γαλατασαράι διέλυσε την Μαρσέιγ με 4-2 και αγκάλιασε την πρόκριση στους «16» του Europa League, την ώρα που η Σέλτικ αποκλείστηκε με τον πιο πικρό τρόπο στην Γερμανία.

sdna

Ορισμό για την 5η αγωνιστική του Γιουρόπα Λιγκ πήρε ο Τάσος Σιδηρόπουλος.

sdna

Η Λεβερκούζεν σκόρπισε στους... τέσσερις ανέμους την Μπέτις. Όρθια στο Λέστερ η Σπαρτάκ Μόσχας, ματσάρα με 4 γκολ στη Μασσαλία!

sdna

Με εντυπωσιακή ανατροπή στην επανάληψη, η Νάπολι επικράτησε με 1-4 της Λέγκια και πάτησε κορυφή, ενώ η Λιόν εξασφάλισε την πρωτιά στον όμιλό της.

sdna

Στην Ελλάδα βρίσκεται πλέον από τα ξημερώματα της Παρασκευής (1/10), η αποστολή του Ολυμπιακού μετά την σπουδαία εκτός έδρας νίκη απέναντι στην Φενέρμπαχτσε για την 2η αγωνιστική του Europa League.