Το γκολ-πρόκριση του Τικίνιο κόντρα στη Φενέρ (vid)

Το προβάδισμα στον Ολυμπιακό στο 90ο λεπτό έδωσε ο Τικίνιο Σοάρες με ωραίο τελείωμα από σέντρα του Ρέαμπτσιουκ, με τους Πειραιώτες να παίρνουν έτσι τη νίκη και την πρόκριση στην επόμενη φάση. ΣΤΟ GOOGLE NEWS ΜΑΘΕΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑΣ - ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΤΟΣΤΟ GOOGLE NEWS ...

Ο Ολυμπιακός του φθινοπώρου δεν τρομάζει, όμως αυτό είναι και το τρομακτικό της υπόθεσης... Γράφει ο Άκης Στρατόπουλος.

sdna

Ο Αλέξης Σπυρόπουλος γράφει για τη διαιτητική... βόλτα του Ματέου Λαόθ στο ματς του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσε και κάνει τη σύγκριση με ελληνικές περιπτώσεις.

sdna

Γκολ και φάσεις από την 5η αγωνιστική των ομίλων του Europa League, που έγινε την Πέμπτη (25/11).

sdna

Ο Κένι Λαλά μόλις ολοκλήρωσε τις δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα του Ολυμπιακού με τη Φενερμπαχτσέ έσπευσε να δώσει τη φανέλα του σε ένα φίλο του Ολυμπιακού με ειδικές ανάγκες.

sdna

Ο Τόμας Βάτσλικ εκπροσώπησε τους συμπαίκτες του στη συνέντευξη Τύπου μετά το ματς του Ολυμπιακού με τη Φενέρ και εξωτερίκευσε τη χαρά του για το ότι γέμισαν ευτυχία τον κόσμο της ομάδας του.

sdna

Μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρει είχε ο Ολυμπιακός στο 32ο λεπτό, με τον Ελ Αραμπί να βάζει το πόδι του σε μία κόντρα και τη μπάλα να παίρνει πορεία προς τα δίχτυα, ωστόσο ο Οζέρ ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε σε κόρνερ.

sdna

Ο «χρυσός» σκόρερ του Ολυμπιακού, Τικίνιο, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Φενέρ τόνισε πως όλοι πίστευαν στη νίκη και ότι πάντα θέλει να βοηθάει την ομάδα.

sdna

Σε πολύ πλεονεκτική θέση για να σκοράρει και να ανοίξει το σκορ για τον Ολυμπιακό βρέθηκε ο Ελ Αραμπί από γύρισμα του Ρέαμπτσιουκ, ωστόσο το τελείωμα του Μαροκινού δεν ήταν καλό με τη μπάλα να περνάει άουτ.