Μουντιάλ 2022: Οι Ελβετοί «λύγισαν» το Καμερούν με έναν… Καμερουνέζο - ΒΙΝΤΕΟ

Η Ελβετία επιβλήθηκε με 1-0 του Καμερούν για τον 7ο όμιλο του Μουντιάλ 2002. Η ομάδα του Μουράτ Γιακίν μπήκε έτσι με το... δεξί στη διοργάνωση. Ο αγώνας κρίθηκε με γκολ του Μπριλ Εμπολό στο 48ο λεπτό. Ο σκόρερ δεν πανηγύρισε το τέρμα που σημείωσε, αφού έχει γεννηθεί στο Καμερούν.Το ματςΟι τυπικά γηπεδούχοι κυκλοφορούσαν τη μπάλα στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Οι Καμερουνέζοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στο 10′, με τον Ζόμερ να αποκρούει τις προσπάθειες του Μπεούμο και του Εκαμπί. Ο Ελβετός τερματοφύλακας ήταν αποτελεσματικός και απέναντι στον Τσούπο-Μότινγκ. Η ομάδα του Μουράτ Γιακίν είχε ...

Πρώτοι σκόρερ οι Κάρσεν Έντουαρντς και Μάρκο Γκούντουριτς με 13 πόντους, με τον Τόνι Γιεκιρί να πετυχαίνει νταμπλ-νταμπλ με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Νικ Καλάθης είχε 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ αλλά και 5 λάθη.

real

Ο πρώην άσος του Παναθηναϊκού ήταν αυτός που έκρινε την αναμέτρηση, σκοράροντας με τρίποντο 2’’ πριν από την ολοκλήρωση του ντέρμπι.

real

Ο Αμερικανός άσος, μαζί με τους Πάρις Λι και Παπαγιάννη ήταν οι κορυφαίοι παίχτες των 'πρασίνων'.

real

Για τη δημοπράτησή των προσωπικών αντικειμένων του Αλέξανδρου Νικολαΐδη που ήταν η τελευταία επιθυμία του μίλησε η σύζυγος του, Δώρα Τσαμπάζη

flash

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο εξελίχθηκε το τουρνουά στο Ριάντ για τον Στέφανο Τσιτσιπά, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 σετ από τον Κάμερον Νόρι, μένοντας εκτός συνέχειας στο μονό του Diriyah Tennis Cup

flash

Το Κύπελλο Χριστουγέννων έφτασε. Μια συνάντηση αθλητών αγωνιστικών και προαγωνιστικών τμημάτων, ένα παραδοσιακό κολυμβητικό γεγονός εδώ και τρεις δεκαετίες, τον μήνα Δεκέμβριο, από το οποίο δεν θα μπορούσε να λείπει ο Επειός Ήλιδας.

patrisnews

Τι κι αν ο Παναθηναϊκός βρέθηκε πίσω ακόμα και με -18 στα μέσα της γ' περιόδου, οι 'πράσινοι' πήγαν το παιχνίδι με την Αρμάνι Μιλάνο στην παράταση και εν τέλει πέτυχαν την απόλυτη ανατροπή επικρατώντας με 90-77