Πανάξια στους «16» η Αργεντινή, πέρασε και η Πολωνία

Η Αργεντινή προκρίθηκε στη φάση των νοκ άουτ του Παγκοσμίου Κυπέλλου με νίκη 2-0 επί της Πολωνίας στον τελευταίο της αγώνα στον 3ο όμιλο, παρόλο που ο Λιονέλ Μέσι είδε το πέναλτι που εκτέλεσε στο πρώτο ημίχρονο να αποκρούεται. Η νίκη της «Αλμπισελέστε» οδήγησε τη νοτιοαμερικανική ομάδα στην κορυφή του ομίλου και απέναντι στην Αυστραλία στους «16», ενώ η δεύτερη Πολωνία θα αντιμετωπίσει τη νυν παγκόσμια πρωταθλήτρια Γαλλία. Η Αργεντινή προηγήθηκε πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Αλέξις ΜακΆλιστερ πήρε τη συρτή σέντρα του Νάχουελ Μολίνα και, παρά το σχετικά αδύναμο σουτ, είδε την μπάλα τον Βόιτσεχ Στσέσνι ...

taxydromos

Εγιναν και οι βραβεύσεις των αθλητών και αθλητριών για τις επιτυχίες τους το 2022

taxydromos

Οι κυανόλευκοι χάρηκαν το παιχνίδι υπό χιονόπτωση, περιμένοντας την επανέναρξη του πρωταθλήματος

taxydromos

Με μετάλλια και πετυχημένες αγωνιστικά παρουσίες

taxydromos

Η προπονήτρια στίβου της Νίκης Βόλου, Βάσω Κολυμμένου, αψήφησε τον χιονιά

taxydromos

Απορρίφθηκε από την αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ και η ΠΑΕ Νίκη μπορεί να προσφύγει πλέον μόνο στο CAS